Šťastné dítě, spokojený rodič – manuál ke knížce Koncept kontinua

Šťastné dítě, spokojený rodič – manuál ke knížce Koncept kontinua

Tenkrát po přečtení knížky Koncept kontinua jsem byla navrženým modelem výchovy úplně uchvácená. Líbila se mi myšlenka, že bych měla šťastné, spokojené dítě, které bude později úplně samostatné a víceméně soběstačné. Jsem tvor, který od přírody rád myslí na svou pohodu a tohle mi pro mou pohodu přišlo ideální.

Tak moc se mi ta myšlenka líbila, že jsem byla ochotná nechat otevřená zadní vrátka a přizpůsobit se dítěti. Po narození první dcerky hormony ukázaly, že zadní vrátka jsou otevřená úplně správně a já hodila všechny staré naučené i vymyšlené vzorce za hlavu a začala jsem se chovat podle potřeb dítěte.

Neříkám, že jsem všechno udělala správně, jsem jenom člověk. Ale celý ten přístup rozhodně dobře je, o tom jsem teď přesvědčená. Je to převážně přístup „citu“, přesto mě to stálo roky pátrání, co všechno a jak mám a nemám dělat. Naučila jsem se hromadu věcí, o kterých jsem dřív neměla ani potuchy, protože jsem o nich ani nepřemýšlela. Nastudovala jsem hromadu knih, naštěstí mě to moc baví. Ale hlavně jsem se učila praxí. Zkoušela, analyzovala, ověřovala. Velký přínos pro tenhle pohled mi daly semináře s maminkami. Protože co si budeme povídat, moje oči jsou moje oči, ale oči někoho jiného vidí stejnou situaci jinak.

Nebylo to všechno jen o technice, o tom se něco naučit. Především to celé roky bylo o práci na sobě a poznávání sama sebe, abych věděla, jak reaguju a proč a co s tím dělat.

Protože toho pátrání a zjištěných informací je mnoho, zkusila jsem sepsat takový drobný manuál ke Konceptu kontinua. Nazvala jsem ho Šťastné dítě, spokojený rodič.

Je rozdělený do dvou základních částí:

 • Práce s novorozeným miminkem
  • Zde se dozvíte v kostce o tzv. kontaktním rodičovství, tedy o potřebách miminka a o tom, jak je uspokojit
  • O vázání šátků, bezplenkové komunikační metodě, o kojení, spaní ve společné posteli
  • Nejsou zde konkrétní návody na vázání šátků, protože těchto informací mi připadá dostupných na internetu dost
  • O kojení lze nalézt mnoho informací. Proto jsem se nezaměřovala na běžně dostupné informace. Většina informací v knížce ohledně kojení se týká stravy při kojení, protože v tomto bodě jsem se praxí dostala k dost jinému postoji, než razí momentálně školská medicína i Laktační liga. A jsem přesvědčená, že je to bod velmi důležitý pro spokojenost miminka i rodičů.
 • Práce s větším miminkem a dítětem
  • Najdete zde informace o důvěře v dítě, o samohlídání a na základě čeho funguje a kdy nefunguje
  • O komunikaci, o civilizačních pastech, nejběžnější situace v domácnostech (na které se často ptají rodiče na seminářích)
  • O nastavování hranic

Vpravo si můžete zdarma stáhnout 14 bodů k tomu, jak vychovat šťastné dítě a přitom zůstat v pohodě.

Doufám, že ebook přinese mnoho klidu a dalších dobrých věcí do vašeho rodičovství. 🙂

ebook Šťastné dítě, spokojený rodič
ebook Šťastné dítě, spokojený rodič

Napsat komentář