Paní, máte to v hlavě pošramocený

Paní, máte to v hlavě pošramocený

Nedá miwoman and child have fun outdoor to se s vámi nepodělit o jeden velmi, ale velmi zajímavý rozhovor. Vlastně náhled na přirozenou výchovu ze strany starší generace.

Měla jsem velmi zajímavý rozhovor s jednou starou paní. Tahle paní si byla před časem zatancovat na našem countrybále, který jsme s manželem pořádali. A moc si to pochvalovala, moc se bavila, ale ta Janoušková jí tam nějak nepasovala… Protože akci děláme jako nekuřáckou a úroveň hluku i typ hudby jsem vyhodnotila jako přijatelný, vzala jsem naše tři dítka normálně s sebou. Ty starší dvě si to maximálně užily a tančily a řádily většinu večera. To by se ještě dalo. Ale že jsem tam s sebou vzala i miminko, to už bylo na dotyčnou paní moc. Miminko se mnou spokojeně protančilo večer v šátku. Chvíli koukalo, chvíli spalo. Když potřebovalo napít, odskočila jsem do šatny nakojit. Já byla spokojená, všechny děti také, pro všechny krásný večer.

Po čase jsem hovořila znovu s touto paní. Vyptávala se mě na děti. Hodně se vyptávala a já jsem za to ráda. Já jsem si její otázky ustála bez negativních pocitů a jsem ráda, že se to chtěla dozvědět. Došlo i na to, že spíme společně, že miminko chodí čůrat na nočník. Došlo i na to, že nechodí ani do školky ani do školy a učím je doma. To už bylo na paní moc a říká mi: “Paní, vy to máte nějaký pošramocený v tý hlavě.” A k jejímu údivu jsem nehnula ani brvou. Dávno se na takové výroky nedívám jako na útok vůči mé osobě, ale jen jako na obranu vůči neznámému. A jen jsem jí odpověděla: “Víte, já si zase myslím, že to tam mám v naprostém pořádku.”

Paní chvíli přemýšlela a pak se přiznala: “Víte, já jsem si myslela, že se o ně nestaráte. Vždycky, když jsem Vás viděla, jak je nosíte v tom šátku a nechodíte s kočárkem, mi připadaly trošku zanedbané a bylo mi jich líto. Ale víte, že vlastně vypadají úplně zdravě, spokojeně a šťastně?”

Jen jsem se na ní usmála. Jistě, že to vím. O to se všemi silami snažím, aby byly šťastné a zdravé. Jen to dělám trošku jiným způsobem než je uložený v obecném povědomí.  Jsem nesmírně vděčná, že jedna otevřená duše se na to chtěla zeptat a došla toho poznání také.

Děkuji.

Vpravo si můžete zdarma stáhnout 14 bodů k tomu, jak vychovat šťastné dítě a přitom zůstat v pohodě.

Můj ebook Šťastné dítě, spokojený rodič, ve kterém vás podrobně provedu přirozeným rodičovstvím a jak jej propojit se životem v moderní společnosti, najdete ZDE.

01 - 3 Books

Napsat komentář