Náš Příběh

FamilyFlow.cz / Náš Příběh

Jmenuji se Petra Janoušková a děti mi obrátily život naruby. Teprve po porodu jsem poprvé začala vnímat svou intuici!
Spolu s mateřstvím se však objevilo obrovské množství “radilů”. Každý najednou věděl, co a jak mám dělat. Na počátku jsem si myslela, že cesta ke spokojené rodině vede přes přísné řízení. Věřila jsem, že tak to v naší civlizaci funguje, avšak hluboko v srdci jsem cítila, že správná odpověď je jiná. Že silou sice dokážu zvládnout vše jak chci, ale nepřinese to spokojenost ani mě ani mé rodině. Nejlepší cesta totiž není tlačit silou, ale nechat plynout. Knihou mého života se v tomto smyslu stal Koncept kontinua. Těžím hodně z toho, že emocemi, intuicí, citem jsem prostě máma a žena, ale mozkem, prací, přemýšlením jsem analytik. Vyvinula jsem si tedy systém práce se sebou a svou rodinou, dle kterého se snažím co nejlépe zdolávat úskalí, která nám život přináší. A pokud k tomu nenajdu dostatek informací nebo pomůcku, vytvořím, co je třeba, sama – systém, knihu, seminář, tabuli, prostě cokoliv, abych tu cestu usnadnila sobě i dalším lidem, kteří chtějí dosáhnout naplněného rodinného života.

Nejprve jsem začala psát blog Důvěřujsvéintuici.cz, dělat semináře a psát knížky, kde jsem své poznatky a zkušenosti předávala dál. Časem jsem vytvořila pohádkový adventní kalendář a nyní i domácí tabuli Family Flow pro komunikaci v domácnosti. Hovořím zejména s maminkami o takových věcech jako je samohlídání, nastavování hranic, komunikace s dětmi, předávání zodpovědnosti a osobních bloků, které tomu společnému plynutí brání.  Spolupracuji hodně s pražským A-centrem, Hnutím za aktivní mateřství, vyjíždím za semináři do různých měst, kde vznikne potřeba takové téma probrat.

A protože přece jen potřebuji s některými věcmi pomoci, založili jsme naši rodinnou firmu Family Flow s.r.o. Kromě mé maličkosti se na téhle úžasné práci podílí můj bratr Honza, který se stará zejména o provozní věci.

Z našeho blogu

Jak se zbavit pocitu viny?

“Dítě si ublížilo – je to moje vina!” “Přítel mě opustil – je to moje vina!” “Projekt se nepovedl – je to moje vina!”

Zlobivé dítě neexistuje

Zkušenostmi jsem dospěla k názoru, že zlobivé dítě skutečně neexistuje!

Nebreč, to nebolí

Co dělat s tím, když si dítě ublíží? Jak správně reagovat?

Všechny články