Nejčastější otázky

FamilyFlow.cz / Nejčastější dotazy

Co když nemáme čas, kdy bychom se společně setkali?

Tabule funguje na bázi denní komunikace o úkolech v domácnosti. Minimálně zpočátku doporučujeme denní setkávání do programu zařadit. Trvá to asi 2-3 minuty a výsledky za to rozhodně stojí! Až se zvyky zaběhnou je možné to zvládnout vzdáleně. 🙂

Mám vestavěnou lednici. Půjde mi tabule přidělat?

Tabule je vytištěná na magnetické fólii, takže to není možné. Pracujeme již na verzi pro vestavěné lednice. Zatím doporučujeme stávající verzi zakoupit společně s magnetickou tabulí, kterou přiděláte kamkoliv na zeď.

Pozor – nedrží na skleněných magnetických tabulích!

Pro jak staré děti tabule je?

Tabule dává smysl pro děti ve věku 3 – 5 let na menší práce. V tomto věku jde pro dítě hlavně o zvyk zapojení se do chodu domácnosti a příjmutí zodpovednosti. Jak bude růst, bude se ujímat dalších úkolů. Kladné reakce jsou ověřeny až do věku 15 let.

Jak se s tabulí pracuje?

K tabuli dostáváte návod s postupem zavedení tabule a základními pravidly komunikace, které je potřeba dodržet, aby tabule fungovala. Dál budeme chystat videa i články, které by vám měli pomoci v zavádění práce s tabulí.

Co která magnetka znamená?

Magnetky nemají přesný výklad schválně. Uvědomujeme si, že každá rodina funguje trošku jinak, má své vlastní zaběhané zvyky. Chtěli jsme vám nechat volnost v tom, si stanovit sami přesný výklad, tak jak vám to vyhovuje. V návodu najdete pouze doporučené možnosti a je zcela na vás, jak s nimi naložíte. Například botička u nás doma znamená uklidit boty v chodbě. Někde jinde to ale může znamenat třeba vyčistit boty.

Co když potřebuju magnetku, která v sadě není?

V základní sadě jsou i bílé magnetky, které si můžete pokreslit nebo popsat podle vlastního uvážení. Doplňkové magnetky chystáme. Pokud potřebujete nějaký konkrétní, tak mi napište, budeme rádi za inspiraci 🙂

Co když to u nás doma přece jen nepůjde?

Na youtube budou postupně přibývat videa týkající se jednotlivých témat souvisejících se systémem práce.

Na facebooku je vám k dispozici skupina, kde se budu snažit odpovídat na otázky.

A pokud nic z toho nepomůže, pište, volejte, můžeme si domluvit osobní konzultaci.

Domácí tabule Family Flow

Magnetická tabule na lednici pro děti ve věku 3-15 let. Autorka knih a seminářů Petra Janoušková při vytváření námětu aplikovala své mnohaleté zkušenosti a zároveň se inspirovala firemními pracovními systémy. Zapojte přirozeně děti do chodu domácnosti a naučte je zodpovednosti! Již nebudete muset dětem neustále připomínat, co mají udělat, protože vše přehledně uvidí.

Detail produktu

Z našeho blogu

Jak se zbavit pocitu viny?

“Dítě si ublížilo – je to moje vina!” “Přítel mě opustil – je to moje vina!” “Projekt se nepovedl – je to moje vina!”

Zlobivé dítě neexistuje

Zkušenostmi jsem dospěla k názoru, že zlobivé dítě skutečně neexistuje!

Nebreč, to nebolí

Co dělat s tím, když si dítě ublíží? Jak správně reagovat?

Všechny články