Děkuji všem rodičům

Děkuji všem rodičům

Virus řádí v celém světě a doba, ve které žijeme, je všemi označována za nelehkou. Trápí mě to. Jenže mě netrápí ani virus, ani nelehká doba (žádná nebyla lehká). Jen jsem díky jeho působení musela víc obrátit zraky k tomu, jací lidé nám vládnou. To mě trápí. Předpokládám, že nejsem sama. Řekněme hoodně zaobaleně, že vedení naší země jeví se mi jako nevhodné. O chybách nemluvím, ty by nasekal každý. Mluvím o výkvětu osobností, které nám vládnou a o zlých a sobeckých úmyslech, které jsou poschovávané za dobré PR a na odiv vystavované úmysly dobré. Vnímám, že se něco musí změnit. Něco se v budoucím čase musí stát takového, aby se ke kormidlu této země dostali konečně skuteční Lidé. Tedy takoví, pro které bude zájem společenství, jež zastupují, stát vysoko nad hrabáním do vlastní kapsy a uspokojováním vlastního ega hromaděním moci. Takoví, kteří budou používat vlastní kritický rozum nad pochlebováním komukoliv, kdo se jim zdá jako silnější a výhodnější. Lidé, kteří budou s respektem přistupovat jak k lidem ostatním, tak k celé planetě, a kteří budou chápat, že je hodně věcí o moc cennější než ekonomický profit.

Protože vím a věřím, že změna se děje a stane, chci poděkovat. Možná je to zcela speciální forma mého vlastního boje proti tomu. Ale dám přednost vděčnosti za to, co je správně, před přehazováním hnoje. 🙂

Děkuji všem rodičům, kteří přistupují k výchově vědomě a snaží se vychovat v nové generaci vyrovnané bytosti. Děkuji všem maminkám, které se snaží je učit, že existuje opravdová láska bez odmítání a posuzování. Těm maminkám, co se snaží dětem ukazovat, jak vypadá soucit, pokora a vděčnost. Děkuji všem tátům, kteří se snaží nastavovat správně dětem hranice a snaží se je učit takové věci jako co jsou čest, hrdost, poctivost. Děkuji všem rodičům, kteří se v zájmu svých dětí snaží dohodnout a komunikovat spolu čistě, i když je třeba jejich vlastní individuální cesta jakákoliv. A tím dětem ukazují dobrý příklad, že vztah je vždycky důležitější než vlastní uražené ego. A učí je tím, že když spolu lidé správně komunikují, jde zvládnout leccos, i hodně nelehké věci. Děkuji všem rodičům, kteří učí děti, jak velkou mají sílu a co všechno mohou dokázat. A ještě víc děkuji těm, kteří je k té síle učí ještě i to, že velká síla vyžaduje velkou zodpovědnost.

Zkrátka a dobře děkuji všem, kteří se snaží vychovat své děti ve slušné lidi (pozor, nemyslím poslušné). Děláte tu nejdůležitější a nejužitečnější práci, kterou dělat můžete. OPRAVDU ZE SRDCE VÁM DĚKUJI.

S láskou Petra 

Napsat komentář