Bububu

Family Flow / Blog / Bububu

Pixmac000075854777Bububu

Čekáš miminko? To je skvělé. Bububu. Už se to narodilo? Gratuluju. Bububu. Jé, ono už to stojí? No to je krásné. Bububu.

Je to asi nějaká česká specialitka. Nebo možná je to celosvětová tradice, fakt nevím. Jakmile žena poprvé otěhotní, jsou z toho všichni nadšení. A všichni se můžou přetrhnout, aby zrovna oni jí dali tu nejužitečnější radu. Je jedno, jestli nějaké dítě vychovali nebo ne. Jedno, jestli rodili nebo ne. Prostě všichni jsou v tu ránu odborníci a snaží se poskytnout svůj náležitý odborný názor. Babičky, maminky, kamarádky, lékaři, sestřičky, všichni mají svůj názor na těhotenství, porod, výchovu a snaží se ho za každou cenu nacpat do budoucích i současných maminek. Jenže všechny tyhle rady mají jen dva výsledky. Oba úplně blbé. Jednak těmi historkami maminku straší a jednak se jí snaží znejistit. Nevědomky, jistě. Přesto se to děje.

Protože když se vžijete do její kůže (a možná, že v ní zrovna jste)… Vy něco cítíte, ve Vás roste Vaše miminko. Těhotenské a mateřské hormony se vydaly do útoku. Jejich cílem je vymazat mamince hlavu, protože jen tak může otevřít srdce a v péči o dítě se řídit vlastní intuicí a citem. A najednou se na Vás všichni sesypou a rvou do Vás své názory. Tím Vás vrací do hlavy. A Vy sice něco cítíte, ale úplně jasno v tom tedy nemáte. Nemůžete mít, protože srdce se řídí pocity, to “jasno” je z hlavy a ta má být trošku vygumovaná. Ale ostatní jasno mají. Ve mě osobně by to vzbudilo pocit, že jsem nejspíš úplně blbá, když jasno nemám. A oni na Vás dál valí své rady. Pravděpodobně nepotkáte nikoho, kdo Vám řekne: “Hoď to za hlavu a řiď se vlastním pocitem. Všechno bude ok.” To je totiž ta nejcennější a jediná rada, kterou by každá maminka měla dostat. Pokud jste někoho takového potkali a poradil Vám to, poslechněte ho. Hoďte to všechno za hlavu a řiďte se svým pocitem. 🙂

Vím, když to takhle napíšu, zní to banálně. Ale udělat to, to už je těžší. Jenže článek je článek a všechno se do něj nevejde. Tak přijďte ve čtvrtek večer na živé vysílání (webinář), na kterém budu povídat právě o tom strašení, nejistotě a o tom, jak to překonávat. Myslím, že přes hodinu času mi to určitě zabere a to bych do článku opravdu nenacpala. Tak se na Vás těším ve čtvrtek v osm večer.

 Na webinář se můžete zdarma registrovat ZDE.

Pixmac

Jak se zbavit pocitu viny?

“Dítě si ublížilo – je to moje vina!” “Přítel mě opustil – je to moje vina!” “Projekt se nepovedl – je to moje vina!”

Zlobivé dítě neexistuje

Zkušenostmi jsem dospěla k názoru, že zlobivé dítě skutečně neexistuje!

Nebreč, to nebolí

Co dělat s tím, když si dítě ublíží? Jak správně reagovat?

Napsat komentář